Razený betón

Ak chcete povrch, ktorý bude vyzerať skvele a nechcete zdĺhavú a komplikovanú údržbu, dekoratívny razený betón je jednoduché, rýchle a veľmi efektné riešenie!
 
Plocha dekoratívneho razeného betónu je jednoliata, nie je zložená s malých betónových komponentov ako je to napríklad u zámkovej dlažby alebo iných betónových tvárnic. Dekoratívny povrch vzniká razením špeciálnych foriem – polyuretánových razníc s vybratým vzorom do čerstvého betónu, priamo na mieste realizácie. Na výber máme desiatky vzorov raziacich foriem pre razený betón, ktoré si môžete pozrieť v našom eshope, sekcii raziace formy http://www.flexcement.sk/raziace-formy.
 
Kombináciou správneho vzoru a výberom zo 16-tich práškových a tekutých farieb dosiahnete želaný výsledok, získate originálny povrch s vysoko estetickým dizajnom, prípadne vierohodne napodobníte najrôznejšie prírodné materiály, ako kameň, bridlicu aj drevo. 
Razený betón je vhodný do exteriéru aj interiéru, je možné ho použiť všade, kde chcete mať peknú a stabilnú plochu. Je ideálnou náhradou zámkovej dlažby.
 
Výhody:
 
plocha neprerastá trávou, burinou a inou vegetáciou, 
je dlhodobo odolná voči poveternostným vplyvom, bude vyzerať skvelo aj po rokoch,
je možné vystaviť ju aj väčšiemu mechanickému zaťaženiu,
povrch má jedinečný originálny vzor a farbu,
môže mať matný alebo lesklý efekt v závislosti od druhu použitého laku,
pri lakovaní je možné na povrchu aplikovať protišmykovú zmes.
 
Všetky produkty potrebné pre realizáciu razeného betónu si môžete objednať v našom eshope.
 
Tam, kde na existujúci povrch nie je možné naniesť vrstvu aspoň 5 cm čerstvého betónu, je potrebné ako podklad pre razenie použiť zmesi systému FLEX-C-MENT. Pozrite sekciu FLEX-C-MENT na našej webovej stránke http://www.flexcement.sk/flexcement-popis.
Postup pri aplikácii razeného betónu je veľmi podobný, skoro až totožný s postupom pri realizácii FLEX-C-MENTU.